Ekskursijos

Apie gido Andriaus Pavelko kuriamas, organizuojamas ir vedamas ekskursijas visą informaciją rasite www.andriuspavelko.lt.
 
 
Norėdami gauti informaciją apie ekskursijų miesto gido Andriaus Pavelko organizuojamas ekskursijas, užsisakykite naujienas čia: 
 

https://bit.ly/laida_apie_gida_Andrius_Pavelko


 

Įvykusios ekskursijos:

Daugiau informacijos rasite www.andriuspavelko.lt/naujienos-artimiausios-ekskursijos

Ekskursija po Užupį | 2019 sausio 19 d. | 12 val.

Ekskursija – pasivaikščiojimas po Vilniaus senamiesčio kiemelius | 2019 sausio 13 d.

Šį sekmadienį (01.13) kviečiu pasivaikščioti po senamiesčio gatves ir kiemelius. Tai nebus tradicinė ekskursija – eisime nors ir neskubėdami, bet beveik niekur nestodami ir einant pasakosiu tai ką matome, ką praeiname ar ko nepastebime. Išbandysime kiek kitokį ekskursijos vedimo būdą – trumpi pasakojimai jums tiesiai į ausį. 🙂 Jei ir atsiliksite pasidaryti nuotrauką – garsas niekur nedings, o pasivyti bus nesunku, nes eisime lėtai.
Ekskursijos pabaigoje (14val.) nusileisime į Kazimiero bažnyčios kriptą (už auką bažnyčiai).

Būtina turėti išmanų telefoną su ausinėm. Bus naudojamas “Free Conference Call” apps’as – instaliavimas ir pasijungimas paprastas, bet geriau atvykite keliomis minutėmis anksčiau, kad ramiai pasiruoštumėte ekskursijai.

Ekskursiją pradėsime 13 val. nuo Gucevičiaus skulptūros prie Šv. Kryžiaus (Bonifratų) bažnyčios, baigsime Rotušės aikštėje.

 

Ekskursija po senamiesčio kiemelius ir rotušės požemius | 2019 sausio 5 d. 

Šį šeštadienį (01.05) kviečiu pakeliauti senamiesčio kiemeliais – keliausime Šiltadaržio, Bernardinų, Pilies, Literatų, Savičiaus gatvėmis. Paklaidžioję siaurom gatvelėm, kiemais, bromais pasieksime rotušę ir nusileisime į jos požemius.

Ekskursiją pradėsime 11:00 nuo Gedimino paminklo Katedros aikštėje. Kiemeliuose išgirsite kas juose atsitiko įdomaus, o ekskursijos pabaigoje nusileisime ten, kur kažkada buvo kalėjimas, kur šalta, drėgna ir tamsu. 🙂

 

Ekskursija nuo Aušros vartų iki Šv. Kazimiero bažnyčios | 2018 gruodžio 2 d. 

Šį sekmadienį (12.02) pasivaikščiokim nuo Aušros vartų iki Šv. Kazimiero bažnyčios. Bažnyčios, kiemai, skulptūros, įvairios nepastebimos detalės – jų šioje trumpoje atkarpoje yra gana nemažai. Apie jas ir pakalbėsim. O ekskursiją pabaigsime nusileisdami į Šv. Kazimiero bažnyčios kriptą.

Ekskursiją pradėsime 12:30 nuo Aušros vartų.

 

Ekskursija po Žvėryną pėsčiomis | 2018-09-09 15:30 val.

Sekmadienį kviečiu pasivaikščioti po Žvėryną. Susipažinsime su šio rajono istorija, su įdomiausiais pastatais ir išlikusiais istoriniais reliktais. Kelionė nebus trumpa (apie 6km).

Renkamės 15:30 prie senojo Žvėryno tilto (iš Žvėryno pusės).

 

Ekskursija senamiesčio kiemeliais + ekspozicija “Malina” | 2018-09-08, 11 val.

Šeštadienį kviečiu pakeliauti Vilniaus senamiesčio kiemeliais – Šv. Jono, Universiteto, Šv. Ignoto, Vokiečių, Pranciškonų gatvėmis, bromais, įvairiais užkaboriais.

Kiemeliuose papasakosiu kas juose atsitiko įdomaus, o ekskursijos pabaigoje su norinčiais nusileisime į požeminę žydų slėptuvę “maliną” ir sužinosime daugiau apie žydų išgyvenimo pastangas.

Tie, kurie norės paklaidžioti tik kiemeliais – registracija nebūtina. Tie, kurie norės į “maliną” – parašykite komentaruose “Norėsiu į “maliną””. Deja, žmonių skaičius ribotas, bet darysim viską, kad tilptų visi. Pirmumo teisė, be abejo, bus anksčiau užsiregistravusiems.

Renkamės 11:00 Šv. Jono gatvėje, prie skulptūros “Žibintininkas” (Šv. Jono g. 8).

Ekskursija po senamiesčio kiemelius ir rotušės rūsius (4) | 2018-07-28, 11 val.

Visus, kurie dar nespėjo liepos mėnesį pakeliauti senamiesčio kiemeliais – kviečiu leistis į kelionę ateinantį šeštadienį (07.28). Kiemais, kiemeliais, bromais, užkaboriais pasieksime rotušę ir nusileisime pasidairyti po jos rūsius.

Ekskursiją pradėsime 11:00 nuo Gedimino paminklo Katedros aikštėje. Kiemeliuose išgirsite kas juose atsitiko įdomaus, o ekskursijos pabaigoje nusileisime ten, kur kažkada buvo kalėjimas, kur šalta, drėgna ir tamsu. 🙂

Ši kiemelių ekskursija bus paskutinė prieš atostogas. Po jų bus naujų ekskursijų, bet apie tai vėliau.

Jokių registracijų šeštadieniui nėra, ateikit ir turiningai praleisim laiką. 🙂

Ekskursija Šv. Kristoforo dienos proga | 2018-07-25, 18:00–19:30 val.

Liepos 25-oji yra Šv. Kristoforo diena. Šv. Kristoforas yra Vilniaus globėjas, todėl paminėkime šią dieną lengvu pasivaikščiojimu po Vilniaus senamiestį. Ar žinote kiek Šv. Kristoforų mes turime senamiestyje? O kiek turėjome? Kaip jie ten atsirado, kas juos sukūrė, kokios tų pastatų istorijos – sužinosite liepos 25’tą – Šv. Kristoforo dieną.

Renkamės 18val. prie A.Mickevičiaus paminklo (šalia Šv. Onos ir Bernardinų bažnyčių).

Ekskursija po senamiesčio kiemelius ir rotušės rūsius (3) | 2018-07-21, 11 val.

Ateinantį šeštadienį (07.21) pakeliaukime senamiesčio kiemais, kiemeliais, bromais, užkaboriais, ir ekskursijos pabaigoje nusileiskime į rotušės rūsius.
Ekskursiją pradėsime 11:00 nuo pagrindinio Valdovų rūmų įėjimo, vingiuosime siauromis senamiesčio gatvėmis, įvairiais siaurais praėjimais ir ekskursiją užbaigsime po rotuše. Kiemeliuose papasakosiu kas juose atsitiko įdomaus ir ekskursijos pabaigoje nusileisime ten, kur kažkada buvo kalėjimas, kur šalta, drėgna ir tamsu. 🙂

Ekskursija bus panaši į ankstesnes mano ekskursijas kiemeliais, bet kadangi aš vienodų ekskursijų nevedu – gali prisijungti ir dalyvavę – bus ir naujų vingių. 🙂

Tie, kurie norės paklaidžioti tik kiemeliais – registracija nebūtina. Tie, kurie norės į rotušės rūsius – rašykite komentaruose “Norėsiu į rūsius”. Deja, norinčių skaičių turėsiu riboti iki 50 (maks. 2 grupės po 25 žmones) – todėl pirmumo teisė bus užsiregistravusiems.

Ekskursija dviračiais “Šv. Kristoforo pėdomis” | 2018-07-14, 11 val.

Šią ekskursiją paskirsim Vilniui. Jei tiksliau – Vilniaus herbui. Jei dar tiksliau – herbe esančiam Šv. Kristoforui. Kada jis ten atsidūrė, kodėl atsidūrė, kaip keitėsi, kiek Šv. Kristoforų skulptūrų, freskų mes turime Vilniuje ir kiek jų turėjome anksčiau? Nustebsite kiek Vilniuje yra jus stebinčių Šv. Kristoforų, kurių jūs nepastebėjote. Bent jau iki šios ekskursijos. 🙂

Kadangi mūsų kelionė bus nuo Antakalnio iki Seimo (apie 8km) – keliausime dviračiais. Dar turite laiko prisipūsti ratus ar pasiskolinti dviratį. 🙂
Trukmė ~2val.

Renkamės šeštadienį 11:00 Sapiegų parke – įvažiavimas nuo Antakalnio g. (Antakalnio g. 15).